5. Міжнародні освітні програми і проекти для вчителів та викладачів ВНЗ
20 Вересня 2007, 00:00 , Переглядів: 3823
FacebookTwitterВКонтактеLivejournal
5. Міжнародні освітні програми і проекти для вчителів та викладачів ВНЗ Фото: http://angadinfo.blogspot.com 5. Міжнародні освітні програми і проекти для вчителів та викладачів ВНЗ

Мета програми: пошук та стимулювання талановитих вчителів англійської мови, підтримка інноваційних методів викладання та встановлення зв'язків між українським та американським вчительством.

1. IREX - Представництво ради міжнародних наукових досліджень та обмінів

TEA (Програма педагогічної майстерності та досягнень вчителів шкіл Євразії та Південної Азії)
Під час перебування в США українські вчителі проходять стажування в загальноосвітніх закладах Америки.
У 2007 році за програмою відібрано 18 вчителів.

2. ТЕМПУС-ТАСІС.

ТЕМПУС-ТАСІС надає три типи грантів:
Групам університетів - Див. Розділ 3 (Бакалаврські освітні програми і проекти)
На індивідуальній основі - викладачам і адміністративним працівникам навчальних закладів, співробітникам міністерств - для здійснення ними візитів по обміну досвідом між ЄС та країнами-партнерами в межах виконання конкретних заходів з реформування системи освіти. Цей тип допомоги в межах програми ТЕМПУС має назву „Індивідуальні гранти на стажування".
На додаткові і структурні заходи - Див. Розділ 3 A (Бакалаврські освітні програми і проекти).

3. Еразмус Мундус

Див. Розділ 3 Б (Магістерські програми і проекти).

4. Програма "Жан Моне" (Розуміння Європейської Інтеграції)

Програма Жан Моне, яку ще називають "Розуміння Європейської Інтеграції" (на початковому етапі: "Європейська інтеграція в університетській освіті") вперше була ініційована у 1990р. на прохання університетів для започаткування університетських курсів та предметів з питань європейської інтеграції. ЄК виділяє кошти університетам на започаткування викладання предметів, пов'язаних з тематикою європейської інтеграції і розвитку наукової діяльності. Ці предмети вивчають побудову європейської спільноти, європейське право, європейську економіку та політику, історію європейської інтеграції.
Таким чином, основними цілями діяльності Жан Моне є:

- стимулювання навчання, досліджень та аналітичної діяльності у сфері вивчення Європейської інтеграції,
- підтримка існування відповідного рівня інститутів та асоціацій, що фокусують свою діяльність на питаннях пов'язаних з Європейською інтеграцією, а також на освіті і навчанні з питань Європейської перспективи.

Проект поділяється на декілька напрямів, одним із яких є "кафедра Жан Моне" - напрям, який передбачає створення спеціальної викладацької посади, присвяченої викладанню повного курсу європейської інтеграції. На посаду призначається професор, визнаний та авторитетний фахівець з європейської проблематики - професор Жан Моне.
Правовою основою для програми Жан Моне є спільне рішення Європейської Ради та Європейського парламенту від 15 листопада 2006 року №1720/2006/ЕС щодо програми дій ЄС у сфері постійного навчання, в рамках якої функціонує програма Жан Моне.

5. Програма "Песталоцці"

Програма "Песталоцці" є програмою Ради Європи (освіта професіоналів). Програму започатковано у 1969 році на виконання Європейської культурної конвенції та спрямована на вчителів середньої загальноосвітньої школи. Програма "Песталоцці" адмініструється Департаментом Європейського виміру в освіті (Рада Європи).

В рамках даної програми проводиться біля 50 Європейських семінарів щорічно.
Тематика таких Європейських семінарів є близькою до тематики пріоритетних проектів Ради Європи, особливо в галузі освіти, наприклад:

- освіта у громадянському суспільстві та права людини
- освіта як запобігання злочинів проти людства
- освіта ромів
- між культурне навчання та соціально-інтеграційні процеси в школі
- міжкультурний діалог та запобігання конфліктів
- тендерна рівність для функціонування демократії
- відповідь на насильство у щоденному житті в демократичному суспільстві
- забезпечення працездатності демократичних інститутів.

Щорічно біля 2000 європейських вчителів беруть участь у вищезазначеній програмі.

Новинки інтернет-магазину