Закрити
Шкідливість для здоров'я раннього статевого життя та вагітності неповнолітніх
08 Серпня 2007, 00:00 , Переглядів: 29956
FacebookTwitterLivejournal
Шкідливість для здоров'я раннього статевого життя та вагітності неповнолітніх Фото: http://oboi.i.ua Шкідливість для здоров'я раннього статевого життя та вагітності неповнолітніх

Розробка уроку з основ здоров'я

Мета:

сформувати в учнів поняття про їх фізіологічний розвиток та особливості ранніх статевих відносин.

Тип уроку:

лекція з елементами бесіди.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація

У юнацькому віці увага однієї статті до іншої виявляється у звичайному спілкуванні, яке іноді переростає у дружбу. Вже в підлітковому періоді спостерігається орієнтація на спілкування з іншою статтю, яке може перерости в майбутньому в кохання.

У цей невизначний момент для особистості не варто поспішати вступати у сексуальні між статеві стосунки.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Під час статевого дозрівання юнакам властива так звана гіперсексуальність, спричинена надмірним викидом у кров статевих гормонів. Це спонукає до статевих контактів з дівчатами. У дівчат потрібної потреби немає. Їх більше приваблює романтичний бік стосунків. Однак деякі дівчата поступаються домаганням хлопця і часто вступають в статевий контакт.

Раннє статеве життя проявляється частіше в поганих компаніях. Так дівчина, яка курить і привертає до себе увагу певної частини представників чоловічої статті, в майбутньому зазнає втрат: гіршим стає колір обличчя, рано з’являються зморшки, погіршується здоров’я, хриплість у голосі, … Можливі захворювання сечостатевої системи, венеричними захворюваннями.

В період статевого дозрівання діти посилено ростуть, змінюється будова тіла, фігура набуває форми тіла дорослої людини, розвиваються вторинні статеві ознаки. Повністю процес фізичного розвитку завершується приблизно до 20 років.

Раннє статеве життя, для дівчаток, полягає у фізіологічних збитках. Так, на сам перед це рання небажана вагітність, яка виснажує не сформований організм. Якщо ж зробити аборт в цей час, то в майбутньому жінка може призвести до безплідності (не здатна для народження дітей), якщо ж не зробити аборт, то вагітність виснажить несформований дівочий організм.

Може трапитись і ефект телегонії з дівчатами, тобто перший хлопець закладе генофонд майбутнього потомства.

Ефект телегонії, відкритий ще позаминулого XIX століття в ході експериментів по схрещуванню зебри й коня. Кіннозаводчики загорілися вивести унікальну породу. Але... Нічого з того не вийшло. Досліди припинили. Про них і забули. Та раптом, через кілька років, у кобил, яких парували із самцями-зебрами, почали народжуватись смугасті лошата. І це тоді, коли "батьками" лошат були чистокровні жеребці! Дивне, незрозуміле явище і назвали телегонією ("теле" — здійснення на відстані, "гонія" — народження).

До того ж нерідко собаківники можуть навести факт: якщо елітна сучечка хоч раз зв'яжеться з псом дворнягою, у неї більше ніколи не буде породистого потомства.

Французький біолог Фелікс Ле-Дантек. який ретельно вивчав це явище, брав випадки, коли наречений не був у своєї нареченої першим чоловіком. Він і вона були здорові, розраховували мати здорових дітей. А діти народжувалися хворі. Чому? Причин могло бути чимало. Наприклад, погана спадковість. І от що цікаво: генотип безпосередніх батьків іноді не мав ніякого значення — дитина несла вантаж хвороб чоловіка, про існування якого рідний батько навіть не підозрював, а мати давно його забула й не згадує.

В СРСР про "народження, здійснене на відстані", згадали після всесвітнього молодіжного фестивалю 1957 року в Москві. Але не через дев'ять місяців, коли один за одним у столиці почали народжуватись чорношкірі діти а значно пізніше, через кілька років. Налякані мами зізнавалися лікарям, що дівочу незайманість вони втратили у фестивальні ночі з гостем із Африки. Тоді, на щастя, обійшлося без вагітності. А тепер — нормальне заміжжя, з чоловіком живуть у любові й злагоді, чоловік білошкірий. Звідки ж негреня?

Навіть ті з учених, які не визнають телегонії, змушені задуматись над цими фактами і припустити, що генетичну особливість майбутньої дитини формує не тільки її фізичний батько, а й чоловік, з яким у матері цієї дитини був перший у її житті статевий зв'язок. А буває він часто-густо після якоїсь молодіжної вечірки, у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. І якщо через кілька років у непитущого, цілком здорового подружжя раптом народжується дитя з явно вираженою хворобою, причиною якої є тяжка алкоголічна спадковість, то вірогідність того, що цю спадковість "подарувала" матері дитяти її "перша любов", дуже висока.

Нічого не знаючи про телегонію, наші діди-прадіди сповідували такий закон щоб народжувати здорових дітей, дочки повинні берегти дівочу честь. У селі не цнотливих дівчат осуджували всім миром. їх називали "порченими", а "порчену" в невістки не брали. Всі знають, що в Україні при народженні хлопчика саджали дуба, а при народженні дівчинки – калину; тільки не всі знають що був ще такий звичай: якщо в селі знали що дочка в якоїсь сім’ї гуляща, то щоб не говорити прямо обламували гілля калини. Вислів "побити горщики" прийшов до нас із часів скіфів, тоді якщо при першій шлюбній ночі виявлялось що дівчина "порчена", шлюб автоматично вважався не дійсним та ще й били горщики, і це було ще не так страшно, бо могли і побити батьків дівчини як родичі хлопця так і родичі дівчини. Взагалі зруйнувати могли все майно і були праві.

У нинішній Америці багато чоловіків у шлюбних оголошеннях дівочу цноту називають обов'язковою умовою для створення сім'ї. Дбаючи про здоров'я нації, адміністрація Білла Клінтона виділяла щороку з бюджету країни 50 мільйонів доларів для пропаганди в школах моральних чеснот та утримання від сексу до законного шлюбу. Одним з перших кроків нового президента став указ про припинення державного фінансування феміністських організацій, які проповідують свободу дошлюбних стосунків.

Слід зазначити, що дівчат рідше підстерігає небезпека бути спокушеними, ніж старших підлітків. Однак з’являється інша небезпека – захоплення недостойною людиною, оскільки остаточної зрілості в оцінці й умінні правильно розібратися в об’єкті своїх почуттів ще немає. Небезпека підстерігає не тільки романтично настроєних дівчат, а й дівчат, котрі прагнуть вигідного і швидкого заміжжя. На цьому нерідко базуються життєві невдачі.

Раннє статеве життя, для хлопчиків, полягає не скільки у фізіологічних збитках, скільки у психологічних. Підліток чи юнак ще не здатний по-справжньому оцінити душевні якості жінки – для цього він просто не дозрів особистісно. Але, в наслідок того, що перші враження завжди найбільш яскраві, "гола" фізіологія може фіксуватись в пам’яті хлопця і ставати єдиним способом спілкування з жінками. В майбутньому може стати найголовнішим у житті. Тобто потенція стає головним в житті і не здатність сприймати партнера по сексу як особистість.

Саме з раннім статевим життям, очевидно, пов'язаний той факт, що можна зустріти, причому немало, цілком достойних представників чоловічої статті, які в сфері статевих відносин вступають у протиріччя з нормами моралі.

Існують різні дефекти чоловічої статевої поведінки:

  • Хвастощі в темах з статевої сфери (намагання приписати собі переваги щодо відношення до жінки і якихось особливих якостей порівняно з іншими чоловіками);
  • Безвідповідальність у ставленні до жінки (нерозвинутість чоловічої особистості, намагання будь-якими шляхами переспати з жінкою, а домігшись свого перестає цікавитись даною жінкою);
  • Забобонність ("справжній чоловік" не може витерпіти довгий час; кожний чоловік може зробити обмежену кількість статевих актів);
  • Синдром Дон-Жуана (сексуальність – самодостатня амбіція, своєрідний спорт). Варто зауважити, що Дон-Жуан був поетом, лікарем, дослідником і при тому дав назву даному синдрому своєю поведінкою.

Перед тим, як вступати в статеві контакти замисліться:

  • Впевнені ви, що прийшов час "робити це" з цією людиною;
  • Вірно ви вибрали час і місце;
  • Не будуйте повітряних замків і не чекайте від стосунків чогось неймовірного у майбутніх відносинах;
  • Скористайтесь засобами контрацепції.

Крім того ви повинні дотримуватися особистісної гігієни. Бо таким чином зникає неприємний запах та не з’являються шкідливі мікроби, які призводять до появи гінекологічних захворювань.

IV. Домашнє завдання

Знайти народні звичаї в яких йшлося про збереження цнотливості дівчат.

Автор: Романов Олександр Миколайович, вчитель інформатики Високопільської гімназії. смт. Високопілля Херсонської обл. .
Обговорення (2)
Sam4ik 10 Лютого 2010, 21:19
Ммм, а де ж рекомендована література""" Я так зрозумів тут методична сторінка нажаль відсутня. Намагатимусь зробити власний варінт сторінки і прикріпити його.
З.І. Дякую автору за тему конспекту.
Небесний Ангел 21 Листопада 2010, 16:18
В принципі тут все правильно написано про заборону дошлюбних стосунків.
Але з дечим я непогоджуюуся.Ну справжнє кохання...а що це взагалі таке"от на мою думку перше кохання воно і назавше.я особисто однолюбка)
Видалити Відміна
Забанити Відміна