7. Міжнародні освітні програми і проекти, спрямовані на діяльність в Україні
20 Вересня 2007, 00:00 , Переглядів: 7116
7. Міжнародні освітні програми і проекти, спрямовані на діяльність в Україні Фото: http://angadinfo.blogspot.com 7. Міжнародні освітні програми і проекти, спрямовані на діяльність в Україні

Мета проекту: за допомогою волонтерів Корпусу Миру молодь з менш економічно розвинутих громад готується до активної участі у соціальному та економічному житті сучасної України шляхом набуття навичок, необхідних для того здоровий спосіб життя, бути активними та відповідальними громадянами України.

1. Корпус Миру США в Україні

Програма здійснюється на виконання угоди між Урядом України і Урядом США про здійснення Програми Корпусу Миру США в Україні від 06.05.1992 року.

Проекти:
Викладання англійської мови як іноземної
Мета проекту: за допомогою волонтерів Корпусу Миру українські навчальні заклади мають можливість забезпечити якісний рівень викладання англійської мови.

Робота за проектом:

- Викладання волонтерами уроків англійської мови в середніх та старших класах середніх загальноосвітніх закладів та в ВНЗ. Перевага при розподілі волонтерів надається навчальним закладам в малих містах та насалених пунктах.
- Організація методичних семінарів для вчителів англійської мови
- Організація позакласної та позашкільної діяльності, громадської роботи, що сприяють вивченню англійської мови та вихованню активної життєвої позиції.

"Молодіжний розвиток"
Робота за проектом:

- Викладання волонтерами уроків, проведення виховної та гурткової роботи з метою пропагування здорового способу життя, розвиток навичок підприємництва, навчання використанню інформаційних технологій, розвиток громадянської свідомості, екологічне виховання тощо. Перевага при розподілі волонтерів надається навчальним закладам в малих містах та насалених пунктах.

- Реалізація проектів в громадах, спрямованих на подолання алкогольної та наркотичної залежності, протидію поширення ВІЛ, пропагування здорового способу життя.

- Планування та проведення навчальних семінарів для вчителів, соціальних працівників.

2. Інститут міжнародної освіти. Програма "Стипендії ім. Фулбрайта" в Україні

Програма запрошення американських фахівців
Українські навчальні заклади можуть запросити американських науковців на термін 2-6 тижнів або від одного семестру до двох. Щороку близько 20 американських науковців упродовж 1-2 семестрів викладають або проводять дослідження, і 10 американських фахівців 2-6 тижнів читають лекції або надають консультативно-методичну допомогу українським університетам.

3. Освітні програми Британської Ради в Україні

- Програма "Global Gateway": міжнародна освіта - творча співпраця. Інтернет-портал "Global Gateway" створений Департаментом освіти і навичок Великої Британії і діє безкоштовно з 2004 року. Розрахований на вчителів, учнів, батьків та всіх освітян.
Мета програми: пошук партнерських зв'язків, їх розбудова, зміцнення та розвиток у формі листування та обміну делегаціями, ознайомлення з історією, культурою, звичаями та традиціями країн.

- Проект: англійська мова для школярів молодшого віку - на підтримку рішення Міністерства освіти і науки України про запровадження вивчення іноземних мов з 2-го класу. Підготовка фахівців через літні школи та семінари протягом року.

- Програма підготовки вчителів-наставників з метою вдосконалення педагогічної практики студентів. Підготовані 90 фахівців.

- Програма англійської мови для професійного спілкування. Програму створено для вищих навчальних закладів з мовної підготовки фахівців різних спеціальностей. Програма сприяє реалізації Болонського принципу академічної мобільності, усуваючи мовний бар'єр у спілкуванні спеціалістів. Проведення практикумів-семінарів для викладачів ВНЗ України.

- Проект: Незалежне тестування. Підготовка фахівців у галузі оцінювання рівнів володіння англійською мовою, розробка специфікацій тесту, розробка та апробація пробних тестових завдань.

- Міжнародна програма вдосконалення вчителів - TIPD. Візити британських вчителів з метою вивчення досвіду роботи шкіл України

4. Молодіжна програма "People to People International"

"People to People International" - організація, яка займається налагодженням міжнародного та міжкультурного спілкування учнів середніх загальноосвітніх закладів та пропонує такі програми для старшокласників:

- School and Classroom Program - це безкоштовна послуга з підбору класу-пари для вчителів та учнів в різних країнах. Зв'язок відбувається за допомогою пошти та Інтернету.
- PTPI Student Chapter - студентське відділення передбачає членство в клубі протягом року. Основними напрямками діяльності є просування культурного та міжнаціонального взаєморозуміння.

5. Викладання німецької мови в Україні

За сприяння Федерального відомства Центральної служби у справах освіти за кордоном ФРН відряджає німецьких вчителів у відібрані школи з поглибленим вивченням німецької мови. В цих школах учнів готують до складання іспиту на Німецький мовний диплом ІІ рівня, встановленого Конференцією Міністрів культури. Цей диплом підтверджує, що учні володіють необхідними для навчання у Німеччині знаннями з німецької мови.

Проект направлення вчителів в Україну здійснюється з 1993 року. На початок 2003 року майже 186 учнів взяли участь у складанні важливого іспиту. Матеріальну підтримку школам за даним проектом надає Федеральне відомство Центральної служби у справах освіти за кордоном та Гете - Інститут (підручники, інші навчальні матеріали, техніка тощо). Українські та німецькі вчителі регулярно беруть участь у різних заходах, спрямованих на підвищення кваліфікації та обміну методично-дидактичним досвідом у викладанні німецької мови.