Закрити
1. Міжнародні освітні програми і проекти в середній загальній освіті України
20 Вересня 2007, 00:00 , Переглядів: 16317
FacebookTwitterLivejournal
1. Міжнародні освітні програми і проекти в середній загальній освіті України Фото: http://angadinfo.blogspot.com 1. Міжнародні освітні програми і проекти в середній загальній освіті України

Мета проекту: здійснення коротко та довготермінових проектів з обміну учнями середніх загальноосвітніх закладів.

1. Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS

Директор в Україні: Христина Пенджола Вітович
Фінансуються урядом США. ACCELS зареєстровані в Україні у 1992 році.

FLEX (Програма обміну майбутніх лідерів)
Програма спрямована на учнів 9-10 класів середніх загальноосвітніх закладів. Фіналісти отримують гранти на 1 рік навчання в середніх загальноосвітніх закладах США та проживають в сім'ях. На 2007/2008 навчальний рік відібрано 336 учнів середніх загальноосвітніх закладів України. За час існування програми обміну майбутніх лідерів більше 4000 школярів України відвідали США.

2. Проект "EdGATE" - "Освітні ворота"

Основним завданням проекту Європейського Союзу "Освітні Ворота" є розробка концепції та подальше створення Європейського Регіонального Коледжу - EРК (умовна назва для усіх типів середніх навчальних закладів - учасників проекту).

Проект "Освітні Ворота" (EdGATE) - це мережа, яка покликана сприяти професійному обміну між європейськими установами та їх представниками у системі освіти. Мета проекту - сприяння процесу економічного та соціального об'єднання. До проекту залучено 11 партнерів з 9 регіонів Європи.
Як складова програми Європейського Союзу, INTERREG III, проект сприяє регіонам Європи у заснуванні партнерства та у співпраці над проектами, обміні знаннями та досвідом. Таке партнерство дає можливість знайти шляхи вирішення спільних економічних, соціальних, економічних та екологічних проблем.

П'ять компонентів проекту передбачають: менеджмент та координацію проекту, впровадження результатів на регіональному рівні, мобільність та обмін, впровадження пілотного проекту - Європейського Регіонального Коледжу (ERC) та інформування про перебіг процесу впровадження проекту.

Одна із головних цілей EdGATE, це - створення нової концепції Європейського Регіонального Коледжу, який допоможе учням Європи віком від 6 до 18 років стати мобільними у об'єднаній Європі завтра.

Проект "Освітні Ворота" має на меті зблизити регіональні освітні установи, їх експертів та керівників для подальшої роботи у спільній європейській мережі. Обмін думками та ідеями у процесі роботи мережі надає можливість визначити найкращий досвід, розробити спільну концепцію з метою покращення регіональної освітньої політики, яка, у свою чергу, сприятиме економічному та соціальному об'єднанню у Європейському Союзі.

У проекті визначено відповідні пріоритетні сфери: рівність у освіті, (соціальне залучення та гендерний напрямок), якість освіти (забезпечення якості та підготовка вчителів) і професійна освіта (професійна освіта та інформаційні технології).

Спеціалізована школа № 155 Шевченківського району м. Києва впритул наблизилась до практичного впровадження загальної концепції Європейського Регіонального Коледжу. Вже у 2007-2008 навчальному році школа пропонує в рамках проекту "Освітні Ворота" розпочати безпрецедентну програму спільного вивчення курсу хімії англійською мовою із Фрідріх-Еберт Гімназією, м. Бонн, Німеччина.

3. ЮНЕСКО

У 1967 році Україна приєдналася до Проекту асоційованих шкіл "ЮНЕСКО". Нині їх в Україні нараховується 42.

Проект асоційованих шкіл "ЮНЕСКО" - високоефективна і єдина в своєму вигляді мережа закладів, діяльність яких спрямована на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти. Пріоритетними цілями асоційованих шкіл "ЮНЕСКО" в Україні є виховання дітей і молоді у дусі миру, демократії, прав людини, толерантності і взаєморозуміння між народами на шляху реального співробітництва і взаємозбагачення культур, причетності до розв'язання світових проблем через партнерство в системі Організації Об'єднаних Націй.

Робота асоційованих шкіл "ЮНЕСКО" в Україні ведеться за чотирма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:

- Вивчення світових проблем і роль системи Організації Об'єднаних Націй в їхньому врегулюванні
- Права людини
- Інші країни та культури
- Людина і довкілля.

Виконуючи одну з основних задач проекту - забезпечення якісної освіти, ці заклади відрізняються високим рівнем організації навчального процесу, реалізацією інноваційних підходів у навчанні, мотивацією навчальної діяльності, гармонізацією відносин між вчителем і учнем, розвитком самоврядування, залученням до науково-дослідної роботи. Багато з них є експериментальними майданчиками Академії педагогічних наук і Міністерства освіти і науки України.

Міжнародний проект "Mondialogo"
З 2003 року розпочалась співпраця в міжнародному проекті "MONDIALOGO". Основна мета участі у проекті - встановлення культурного діалогу між країнами-партнерами, обмін інформацією за допомогою електронної пошти про сучасне життя підлітків. Школи-переможці зустрілись з партнерами по проекту на симпозіумі "MONDIALOGO" у м. Барселона (Іспанія). Проект продовжується, з партнерськими школами ведеться спілкування, обговорюються плани подальшої співпраці.

Міжнародний проект "Cвіт без кордонів"
Головна мета проекту - досягнення миру та реалізація людського потенціалу, що досягається через розвиток самоудосконалення молоді, через розширення знань про оточуючий світ, визначення пріоритетів європейської інтеграції. У 2004 році в проекті "Світ без кордонів" брала участь школа №211 м. Києва (Школа Миру). В школі працювали волонтери з таких країн: Румунія, Македонія, Польща та Нова Зеландія.

Активну участь у Проекті асоційованих шкіл "ЮНЕСКО" в Україні беруть середні загальноосвітні навчальні заклади м. Києва, м. Одеси, м. Житомира. Такі школи ПАШ ЮНЕСКО України систематично визначають календарні дати ООН, працюють за особистими планами, розповсюджуючи ідеї ЮНЕСКО через проведення благодійних акцій ("Дітям Беслану", "Від серця до серця"), через підготовку та публікацію видань-результатів роботи в проектах методичних і дидактичних матеріалів, співпрацюють з громадськими організаціями та органами масової інформації.

4. Проект "європейські студії в школах України"

Проект здійснюється за участю Асоціації керівників шкіл м. Києва та Державного Центру громадської освіти землі Баден-Вюртенберг (ФРН) в рамках Європейського року громадянської освіти.
В рамках виконання проекту та з метою підготовки керівників загальноосвітніх навчальних закладів і вчителів до курсу "Європейські студії", у 2005 році відбулося стажування педагогічних працівників м Києва.

5. Проект "Dreams + Teams" Британської Ради в Україні

У червні 2006 року між Британською Радою, Державним Департаментом України з питань виконання покарань та Міністерством освіти і науки України було підписано Меморандум про співпрацю щодо проведення проекту "Dreams + Teams" в Україні.
Мета проекту: розвивати лідерські навички та розуміння інших культур у молоді через залучення її до самостійної організації спортивних заходів та налагодження міжнародних освітніх контактів. 4 навчальні заклади було відібрано для участі в проекті.

6. Польсько-українська ініціатива "Разом"

З 2006 року за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі Фундація ПАУСІ реалізує проект шкільних партнерств "Разом".
Мета проекту: створення платформи для співпраці польської та української шкільної молоді. Здійснення міжкультурного діалогу між Польщею та Україно за допомогою шкільних обмінів.
У проекті взяло участь більше 500 учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів з усієї України. Також до проекту долучилися громадські, комерційні, державні установи, ЗМІ та інші.
У 2007 році планується залучити більше 150 навчальних закладів України та Польщі до реалізації молодіжних обмінів, активізації шкільних європейських клубів, створення міжнародних літніх таборів, підтримки молодіжного волонтерського руху, конкурсів юнацької творчості.

Видалити Відміна
Забанити Відміна