Поняття плановості. Використання декількох планів у створенні композиції "Зимовий ліс"
24 Травня 2007, 00:00 , Переглядів: 7143
Поняття плановості. Використання декількох планів у створенні композиції Фото: www.chitalnya.ru Тетяна Кужельна. Взимку в лісі

Розробка блоку уроків з предмету "Оразотворче мистецтво". Урок 1.

Тема уроку: Зображення на площині. Поняття плановості. Використання декількох планів у створенні композиції елементарного пейзажу "Зимовий ліс".

Мета уроку:

• пояснити учням поняття "план" та "плановість у малюнку";
  • ознайомити учнів з поняттям елементарної перспективи: "ближче - більше та нижче на аркуші, далі - менше та вище на аркуші";
  • навчити учнів створювати елементарний пейзаж з декількома планами.

Обладнання уроку:

для вчителя: наочність;

для учня: папір, простий олівець.

Хід уроку:

1. Пояснення нового матеріалу (5 хв.).

Учитель демонструє учням репродукції картин художників та фотографічні зображення пейзажів з чітко вираженою плановістю зображення. Учитель пояснює учням поняття плану та плановості зображення.

План - це єдність елементів зображення, що розташовані в одній вертикальній площині. Плановість - це сукупність планів, які створюють ілюзію глибини простору.

Учитель пояснює учням поняття елементарної лінійної перспективи: чим ближче знаходиться предмет у просторі - тим більшим та нижче він зображується на аркуші, а чим далі предмет у просторі - тим меншим та вище він зображується на аркуші паперу.

2. Практична робота.

Виконання практичної роботи під керівництвом учителя (27 хв.):

• проводимо лінію горизонту;
  • намічаємо висоту розташування планів на аркуші;
  • намічаємо простими геометричними фігурами розташування елементів зображення у відповідності до форми (породи) дерев, кущів тощо;
  • опрацьовуємо елементи зображення.

Учитель акцентує увагу учнів на визначенні просторового розташування елементів композиції (зліва, справа, посередині, зверху, знизу) та на пропорційні співвідношення цих елементів між собою (більше, менше, однакові).

3. Підведення підсумку уроку (З хв.).

Аналіз учнівських робіт (основна увага звертається на плановість зображення та побудову елементів зображення).