Закрити
Радимо почитати (част. 4).
02 Березня 2007, 00:00 , Переглядів: 6444
FacebookTwitterLivejournal
Радимо почитати (част. 4). Радимо почитати (част. 4)

До Вашої уваги - тексти, що є виразними представниками нової епохи в мистецтві слова. Іноді їх важко читати, але таки "осиливши" книгу відчуваєш істинне задоволення. Чого і Вам бажаю :)

Продовжую рубрику "Радимо почитати". До Вашої уваги - тексти, що є виразними представниками нової епохи в мистецтві слова. Іноді їх важко читати, але таки "осиливши" книгу відчуваєш істинне задоволення. Чого і Вам бажаю :)

Українська та зарубіжна література


1.Марія Матіос "Солодка Даруся", "Нація". Сучасна українська письменниця, нагороджена Шевченківською премією 2005 року за роман "Солодка Даруся". Сюжет роману будується навколо загадки, відповідь на яку – лише в кінці. Авторка береться за складну й болючу тему, і доводить її до кінця, не збившись на пропаганду.  ""Драма на три життя", як визначила жанр "Солодкої Дарусі" сама письменниця, - моральне застереження-забобон про те, що історія і кожна окрема людина за всіх часів і режимів пов'язані одною пуповиною, а гріх і його спокута - явища майже осяжні, матеріальні. "Нація" ("Солодку Дарусю" не знайшов) Відгук на творчість М.Матіос Це вражаюча, приголомшлива розповідь про безпощадні жорна історії, невитравлюване людське зло і незнищенне добро водночас, про природну толерантність людей різної крові і націй у часи історичних катаклізмів та про незбагненні пристрасті маленького людського серця". Суб-думка коментатора: в "Дарусі" дивує вміння показати відоме й затерте по-новому. Але пізні твори, ІМХО, відверто слабші ("Щоденник страченої"), про "Містер і місіс Ю" мовчу…

2. Джон Фаулз. "Колекціонер", "Подруга французького лейтенанта". Істинний постмодерн – зовні інтриги, всередині глибокі філософські міркування. Бери скільки зможеш. Мрії різних людей – і їхні трагедії, все це змішано з сарказмом та іграми з читачем, зі смаками суспільства та його міфами. Тексти на Lib.ru "У "Колекціонері" розкриваються ключові проблеми людського буття: сутності краси і потворності, стосунків людини і суспільства, Творця і творіння. Суб-думка коментатора: головне – вчасно скидати оберти "поїдання" книги, щоб вникнути у глибинні міркування героїв. Може, прочитати книгу ще раз, "знявши" верхній шар тексту.

          3.Харукі Муракамі. "Полювання на вівцю", "Dance, dance, dance", "Слухай пісню вітру". Текст на грані реальності і втечі в світ Ідеї. По суті – спогади з буремних 70-х, актуальні і сьогодні. Муракамі – письменник, який завис між двома світами - меланхоліним сходом і раціональним заходом, модерном і постмодерном. Балансуючи постійно на межі, йому тим не менш вдається створювати щось унікально нове і несподіване. Тексти на Lib.ru Рецензія перекладача "Нелегко відповісти на питання, у якому конкретно жанрі пише
Муракамі. Окультний детектив? Психоделічний трилер? Антиутопія? І те, і
інше, і третє...
Читаючи його прозу, виникає враження, наче розглядаєш
майстерно виконаний фотоколаж з фрагментів реальності упереміж зі
сновидіннями, а у вухах постійно звучать, переплітаючись один з одним, фрази
музичних творів. Образи й метафори в тексті по-дзенськи раптові й
по-символістськи точні, а сюжет начебто розщеплюється
на кілька партій для різних інструментів…" Суб-думка коментатора: текст-загадка, текст-лабіринт. Я добрих два дні ламав голову над розгадкою "Полювання…", знайшов добрий десяток варіантів відгадки, що не заперечували, а доповнювали текст і одна одну.
         

4.Їржі Грошек, "Легкий сніданок в тіні некрополя", "Реставрація обіду" Карколомний сюжет, гра з читачем, приправлена добрим гумором, іноді з чорним відтінком. Але як би не "стібався" автор над усім святим для сучасної людини, враження після прочитання однаково життєрадісне.  "Існує думка, що ніякого Їржі Грошека не існує: всі подані ним біографічні відомості – лукава гра з читачем, принаймні, в Чехії про нього ніхто не чув…" Тексти на "Альдебарані" Про Грошека та його твори Суб-думка коментатора: багато "збоченого" гумору. Якщо ви гидуєте всім, що грубіше, ніж рожеве кошеня з бантом, не читайте "Завтрак…". "Обід" трохи "гламурніший", але все  ж Грошек – це Кундера + поручик Ржевський.
Обговорення (1)
SolarWind 05 Березня 2007, 09:26
"Солодка Даруся" Марії Матіос - це справді щось надзвичайне. З тих творів, які "ковтаєш" на одному диханні, жодного разу не занудившись. Щиро захоплює мова авторки - соковита, насичена діалектизмами.
Видалити Відміна
Забанити Відміна