Закрити
Історія вишивки
18 Листопада 2004, 00:00 , Переглядів: 12739
FacebookTwitterLivejournal
Історія вишивки Фото: http://www.embroidery-designs-guide.com Історія вишивки

Мистецтво вишивання має багатовікову історію.

Мистецтво вишивання має багатовікову історію. Виникнення вишивання відноситися до епохи первісної культури і пов'язано з появою першого стібка при шитті одягу зі шкір тварин.

Вишивкою називається прикраса виробів з різних матеріалів орнаментальним візерунком або сюжетним зображенням виконаним нитками й іншими матеріалами вручну за допомогою голки або машинним способом.

Матеріалом для вишивки в різний час служили жили тварин, натуральні або пофарбовані нитки льону, коноплі , бавовни , шовку , вовни , волосся, а також перли і дорогоцінні камені, намист і бісер, блискітки, черепашки, золоті і мідні бляшки, монети.

Вишивка тісно пов'язана з побутом, працею, природою і, таким чином, завжди відображала художні смаки і уявлення, виявляла національну своєрідність і майстерність кожного народу.

Перехід від кам'яного і кістяного шила до кістяної, а потім бронзової та сталевої голки, сприяв винаходові й удосконаленню все нових і нових способів шиття і вишивання.

Найбільш давні вишивки, що дійшли до наших днів, відносяться до VІ - V ст. до н.е. Вони були виконані в Древньому Китаї на шовкових тканинах шовком-сирцем, волосом, золотими і срібними нитками. Вишивкою прикрашали не тільки одяг, але й килими, і декоративні панно з зображенням дерев і птахів. Найтонші вишивки Китаю вплинули на вишивальне мистецтво Японії.

Різноманітні вишивки Древньої Індії й Ірану характеризувалися безліччю рослинних мотивів, зображенням тваринних і жанрових сцен. Барвисті вишивки Візантії, що відрізнялися розкішшю шовкового і золотого шиття , розмаїтістю рослинних візерунків, дуже вплинули на розвиток вишивального мистецтва багатьох країн західної Європи в період середньовіччя, де виробилися свої орнаментальні мотиви, розцвічення і техніки виконання.

В Англії з XІІІ ст. відома багата вишивка золотом, сріблом і шовком орнаментальних мотивів із квітів і завитків рослин, що переплітаються. У XVІ - XVІІ ст. у Франції, Італії й інших європейських країнах широко поширилися вишиті портрети, панно з зображенням людей і тварин на тлі пейзажів із замками, міфологічні сюжети, сцени полювання. Винятковим багатством вишивальних технік, розмаїтістю зображень рослин, тварин і птахів на льняних і вовняних тканинах відрізнялися вишивки Іспанії.

Видалити Відміна
Забанити Відміна