Закрити
Астрономія. 11 клас
07 Листопада 2006, 00:00 , Переглядів: 18282
FacebookTwitterLivejournal
Астрономія. 11 клас Астрономія. 11 клас

Климишин І.А., Крячко І.П. Астрономія. Підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Видавництво "Знання України", м.Київ, 2003.

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (Лист № 1/11-743 від 13.03.2001)

Рецензенти:
проф., д-р фіз.-мат. наук М. І. Дзюбенко;
канд. фіз.-мат. наукі. Б, Вавілова;
вчитель вищої категорії сш № 242 м. Києва Л. Д. Благодаренко

Шановні старшокласники!

Ви починаєте вивчати новий навчальний предмет - астрономію.
Не випадково астрономія вивчається у випускному класі середньої школи, адже настав час узагальнити знання, отримані на уроках фізики, хімії, географії, математики. Можна скласти для себе цілісну картину навколишнього світу в його най глобальнішому вимірі - Всесвіті.
Вивчаючи основи науки про Всесвіт, ви познайомитесь з природою планет
Сонячної систем , окремих зір і велетенських зоряних систем, дізнаєтесь, як астрономи визначають відстань до небесних світил та їхню будову.

В основу цього курсу астрономії покладено наукові факти, закони і теорії. У свою чергу, розглядаються деякі припущення; і гіпотези, пов'язані з питаннями, ще не розв'язаними сучасною астрономією.
Оскільки курс астрономії відносно короткий, то варто не лише уважно працювати з підручником, а й користуватись додатковою літературою. Підручник зорієнтовано на вашу активну участь у вивченні матеріалу. Тому намагайтеся самостійно знайти відповіді на запитання, наведені після кожного параграфа, а також виконати подані вправи.
У тексті підручника авторами заокруглені деякі числа для зручності їхнього сприйняття і запам'ятовування.
Окремі розділи підручника позначено зірочкою (*) Це означає, що вони дещо складніші для засвоєння і необов'язкові для всіх.
Кожний розділ завершується переліком того, що корисно, знати і вміти, вивчивши конкретну тему.
Обов'язково навчіться користуватись картою зоряного неба, доданою до цього підручника. Бажано використовувати на уроках астрономії також контурні карти зоряного неба та робочий зошит.
Астрономія - спостережна наука, тому спостереження небесних світил - важлива частина курсу астрономії. Обов'язково проводьте самостійні спостереження згідно з рекомендаціями підручника і завданнями вчителя. Для цього використовуйте "Астрономічний Календар" на поточний рік, бажано мати також бінокль чи телескоп.
Отже, ви працюєте з підручником астрономії, ініціатором створення якого була Українська астрономічна асоціація, що її очолює відомий український астроном Я.С. Яцків. Автори висловлюють щиру подяку всім, хто допомагав у підготовці цього підручника.
А вам, старшокласники, бажаємо успіхів у вивченні АСТРОНОМІЇ!

Обговорення (2)
htod 30 Січня 2010, 13:55
а що читити не можна цю книжку в онлайні" smiley
katy20 04 Квітня 2012, 17:24
видимо да.
Видалити Відміна
Забанити Відміна