Закрити
Фізика (9 клас)
03 Листопада 2006, 00:00 , Переглядів: 9484
FacebookTwitterLivejournal
Фізика (9 клас) Фізика (9 клас)

Гоголь В.В., Левшенюк Я.Ф., Новоселецький М.Ю. Фізика, 9 клас. Пробний підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. Видавництво "Перун", м.Ірпінь, 2002.

Допущено Міністерством освіти і науки України (лист № 14/3-18 від 22.12.1999)

ПЕРЕДМОВА

Людино?
Коли твій погляд розумом пізнав довкілля -
пізнала ти Природу. Коли полинув до далеких зір -
таїни Всесвіт вже тобі відкрив

Земля є частиною безмежного Всесвіту. Саме тут, на Землі, зігрітій Сонцем, зародилося життя, з'явилася перша людина. На відміну від інших живих організмів людина має дар мислити, пізнавати себе і навколишній світ, планувати свою діяльність, втілювати в життя свої задуми і мрії. Навколишній світ людина назвала Природою. Природа дає все необхідне для життя людини на Землі.
За багатовікову історію людина набула певних знань про навколишній світ. Вони допомагають їй правильно використовувати, охороняти і відновлювати природні багатства, берегти земну красу.
Юні друзі! За короткий час ви маєте опанувати знання, які нагромадила людина впродовж тернистого шляху пізнання. Ви повинні усвідомити, що пізнання не має меж, що вивчене вами сьогодні є лише незначною частиною та'ін Природи.
Фізика, як одна з природничих наук, вивчає найзагальніші закони Природи. Вона є і залишатиметься визначальною в науці і техніці, і той, хто хоче підійти до усвідомлення гармонії навколишнього світу, не може обійтися без знання фізики та основ сучасної техніки. І сьогодні, на початку третього тисячоліття, незаперечним є те, що в пошуках відповідей на найважливіші питання сучасності доводиться звертатися до фізичної науки.
Фізика - найважливіша складова загальної культури людства - глибоко пронизана філософськими висновками й узагальненнями. Вона є основою сучасного виробництва, яке визначає рівень цивілізації суспільства.

Знання з фізики допоможуть людині, незалежно від її фаху, впевненіше почуватися у навколишньому світі, відчути себе його складовою. Кожна молода людина має знати, що подальше існування людської цивілізації залежить лише від уміння і бажання людини співіснувати з Природою, від умілого використання її незліченних багатств, постійного прагнення цивілізованого проникнення в її тайни. Недарма ж Природа наділила Людину здатністю мислити.
Вивчення систематичного курсу фізики розпочинається з розділу механіки. Механіка, творцем якої є І. Ньютон, здатна описати процеси макро- і мегасвіту, тобто об'єкти великих мас і малих швидкостей (процеси, які відбуваються в просторі лінійних розмірів від 10-8 м до 1021 м, належать до макросвіту, світ лінійних розмірів понад 1021 м - до мегасвіту). Тому вона отримала назву класичної, або ньютонівської. Класична механіка не може описати процеси мікросвіту (лінійні розміри менші за 10-8 м), де визначальними є закони квантової фізики. Отже, класична механіка має певні межі застосування.
Тож розпочнемо вивчення фундаментальної природничої науки - фізики!

Видалити Відміна
Забанити Відміна