13 Вересня 2006, 00:00 , Переглядів: 18126
Проект проведення Тижня української літератури, присвяченого творчості Т.Г.Шевченка Фото: http://elitpodarok.com.ua Проект проведення Тижня української літератури, присвяченого творчості Т.Г.Шевченка

Тема: Вшанування пам’яті національного генія, народного поета України Т.Г.Шевченка.

Мета: підготувати і провести Шевченківські дні у школі для учнів, батьків, вчителів, громадськості.

Обґрунтування доцільності: Організація проведення Тижня української літератури з метою вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка.

Завдання:

1. Створити організаційний комітет.
  2. Розробити план проведення тижня (кожного дня).
  3. Сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі тижня.
  4. Посприяти створенню емоційно-позитивного мікроклімату.
  5. Забезпечити оформлення кабінету літератури, актового залу, виставки матеріалів у бібліотечному фондів, виставки творчих учнівських робіт та малюнків.

Очікуваний результат: Виявлення інтересу до прочитання позапрограмових творів Шевченка, глибоке дослідження його географії, життєвого і творчого шляху з метою поглиблення особистих знань та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова.

Аналіз ресурсів наявних

Людські ресурси: співпраця учнівського колективу з вчителями мови і літератури, педагогом-організатором, бібліотекарем, вчителем музики, фахівцями дисциплін естетичного циклу, адміністрацією школи.

Матеріальні ресурси: кошти на придбання призів, винагороду переможців конкурсів у різних номінаціях. Виставка творів Шевченка, фонографічні записи, виставка репродукцій до творів Кобзаря.

Необхідні ресурси: залучення спонсорських коштів для втілення проекту, винагороди переможців, нагородження преміями кращих творчих та авторських робіт учнів, художнє оформлення виставок, актового залу.

Етапи впровадження

1. Методичне об’єднання вчителів української мови і літератури.
  2. Анкетування серед учнів.
  3. Створення оргкомітету.
  4. Підготовка до проведення тижня.
  5. Аналіз.

План проведення тижня

1. Урочиста лінійка, приурочена до дня народження Кобзаря.
  2. Конкурс кращих творів та авторських віршів, присвячених творчості Т.Г.Шевченка.
  3. Конкурс дитячих малюнків за творами поета.
  4. Шевченківські читання.
  5. Літературний ярмарок.
  6. Заходи для учнів 9 класів.
  7. Проведення відкритих уроків з української літератури (вивчення творчості Кобзаря із застосуванням інтерактивних методів).
  8. Проведення шкільного свята "О думи мої! О славо злая!".

Моніторинг

Папка в кабінеті з зібраними матеріалами та аналізом проведених заходів, досягнутими результатами учнів і пропозиціями. Книга відгуків. Тести. Анкетування.